Czym jest faktoring?

Faktoring to rozwiązanie zapewniające prosty i szybki dostęp do kapitału obrotowego, dzięki któremu przedsiębiorstwo może w niezakłócony sposób regulować swoje bieżące zobowiązania.

Firmy, które zdecydują się na korzystanie z usług faktoringowych, mogą uzyskać praktycznie natychmiastowe finansowanie, a to z kolei pozwala na spłacenie zalegających zobowiązań oraz na planowanie zarządzania środkami finansowymi. Usługi faktoringowe dodatkowo umożliwiają uniknięcie strat z tytułu złych długów, a także ograniczenie ryzyka transakcji handlowych.

Jakie firmy potrzebują usługi faktoringowej?

Faktoring jest szczególnie korzystny dla firm, które:

  • Mają wysokie wymagania kapitałowe wynikające ze specyfiki prowadzonej działalności;
  • Chcą być konkurencyjne i oferują wydłużone terminy płatności;
  • Są zobowiązane do wcześniejszej zapłaty swoim kontrahentom zanim same otrzymają środki finansowe;
  • Obawiają się braku zapłaty za swoje towary i usługi;

Jakie są główne korzyści płynące z usługi faktoringu?

  • Poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa;
  • Firma otrzymuje zapłatę za towary i usługi od razu po wystawieniu faktury i nie musi oczekiwać na zapłatę do daty wymagalności faktury lub nawet dłużej;
  • Poprawa konkurencyjności firmy na rynku. Teraz mogą Państwo pozwolić sobie na udzielenie kontrahentowi długich terminów płatności;

Jesteśmy przekonani, że nasza usługa faktoringowa spełni Państwa oczekiwania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży finansowej oraz wysokim standardom obsługi klientów, gwarantujemy wysoką jakość faktoringu dla firm. Nasi pracownicy są w stanie przeprowadzić dokładną analizę Państwa przedsiębiorstwa i zaproponować optymalne rozwiązania.

Zapraszamy do współpracy.

 

 Więcej informacji do pobrania